Čas zápasu: 15:00

Střely na bránuStřely na bránu (26 x) - Grgurič Josef
Obdržené gólyObdržené góly (6 x) - Grgurič Josef
14:53GólGól (1:1) - Rychlík MiroslavPřihrávka Hora Ondřej
20:05Gól v přesilovceGól v přesilovce (2:3) - Malecha MatyášPřihrávka Smudek Matouš , Hrubec Matouš
32:54GólGól (3:5) - Smudek MatoušPřihrávka Malecha Matyáš , Hrubec Matouš
34:36VyloučeníVyloučení (2.min) - Rychlík Miroslav
35:57VyloučeníVyloučení (2.min) - Dosek Stanislav
41:47VyloučeníVyloučení (2.min) - Hora Ondřej

Pedagog se po posledním utkání s Kyjovem, ve kterém předváděl těžce obrannou hru, na domácím hřišti odhodlal k řádnému měření sil. Proti zástupcům z jižní Moravy ale nastoupil s nemilým oslabením – kromě zraněného Jana Pecha nenastoupila ani gólmanská jednička Vít Čapek, který v sobotu místo dresu Budějovic oblékl ten písecký a jako hostující brankář se v lize starších žáků postavil Plzni. Extraligovou premiéru si tak odbyl Josef Grgurič, který s Pedagogem absolvoval jen několik tréninků. Pedagog přesto obranu povolil, na rozdíl od minulého zápasu s Kyjovem měl tentokrát k dispozici necelé tři útoky. Moravané už v úvodu utkání začali předvádět agresivní hru, vyloučení Fialy ale domácí nedokázali využít. Nulové skóre prolomil až v desáté minutě Matěj Fraňo, který s pomocí Pavla Málika dopravil míček za hokejbalového nováčka Grguriče. Odpověď Budějovic vzešla sedm vteřin před koncem třetiny z akce píseckých posil Ondřeje Hory a skórujícího Miroslava Rychlíka, týmy tak do druhé části vstoupily za stavu 1:1. V druhé třetině si domácí odbyli „temnou čtvrthodinku“, která rozhodla o výsledku utkání. Rychlý vstup do utkání předvedl Aleš Kmenta, kterému půl minuty po začátku svou druhou asistenci nabídl Málik. Gól na 1:3 přišel zanedlouho, Grguriče v osmnácté minutě prostřelil Jan Kamrla. O minutu později dostali Budějovičtí jedinečnou gólovou příležitost, když se na trestnou lavici odebral Maarten Přikryl. Tentokrát už domácí přesilovky využily, souhra Hrubce a Smudka přivedla před kyjovského gólmana Matyáše Malechu, který stáhl vedení hostí na 2:3. Střelecká přehlídka Kyjova tím ale neskončila, čtvrtý gól do budějovické branky zavěsil Jakub Koch, na 2:5 pak tři minuty před koncem třetiny zvýšil náskok hostí Matěj Fraňo. Do třetí části tým Pedagogu vlétl s touhou srovnat nepříznivé skóre, po dvou minutách Davida Kučeru překonal Matouš Smudek, body za asistenci si připsali Malecha s Hrubcem. Podobnou střeleckou nálož jako Kyjov v předchozí třetině ale Budějovice neprosadily, v 34. minutě na Smudkův gól naposledy odpověděl Maarten Přikryl. Jeho gól byl nakonec i tím posledním, týmy pak popustily uzdu nervům a po agresivních výpadech skončily na trestné lavici Kyjevští Toman a Fiala, za Budějovice si trest odpykali Rychlík, Dosek a Hora. Pedagog tak padl na domácím hřišti s Kyjovem 3:6.

Autor komentáře: Barbora Smudková