Datum zápasu: sobota, 01 říjen 2016
Čas zápasu: 15:00

Střely na bránuStřely na bránu (38 x) - Tomášek Vojtěch
Obdržené gólyObdržené góly (8 x) - Tomášek Vojtěch
03:57GólGól (1:1) - Moser MiroslavPřihrávka Nebor Tomáš , Affenzeller Markus Robert
05:37GólGól (2:1) - Kovařík VáclavPřihrávka Nebor Tomáš
08:15VyloučeníVyloučení (2.min) - Moser Miroslav
22:18VyloučeníVyloučení (2.min) - Stankay Filip
25:40VyloučeníVyloučení (2.min) - Moser Miroslav
28:08Gól v přesilovceGól v přesilovce (3:3) - Lálík JakubPřihrávka Stankay Filip
31:30GólGól (4:4) - Pokorný MikulášPřihrávka Kovařík Václav , Nebor Tomáš
36:16GólGól (5:6) - Pokorný MikulášPřihrávka Krčka Daniel

Čtvrtou šanci opustit předposlední příčku dostal také budějovický Pedagog. V sobotu na domácím hřišti přivítal výběr pražského Kova, které do utkání vstupovalo s náskokem pěti bodů, Jihočeši ale už v první třetině jejich postavením favorita zamávali. Pražané se sice rychle ujali vedení, před koncem čtvrté minuty ale vyrovnání obstaral Miroslav Moser. O minutu a půl později skóroval také Václav Kovařík, který domácí tým posunul do vedení. To Budějovice udržely až do konce třetiny, v druhé části ale Kovo zabojovalo a dvěma zásahy se dostalo do výhody 2:3.  Jihočechům se i tentokrát podařilo rozdíl stáhnout, gól na 3:3 vstřelil Jakub Lálík, Pražané ale před koncem třetiny znovu udeřili. V úvodu třetí třetiny ještě stáhl rozdíl Mikuláš Pokorný, hosté ale nelenili a během čtyř minut opět vedli poměrem 4:6. Pokorný se nevzdával a v sedmatřicáté minutě znovu snížil, další góly ale padaly už jen do branky Pedagogu střežené Vojtěchem Tomáškem. Kovo si tak nakonec z jihočeské metropole odvezlo výhru 5:8, o kterou se postarali Jan Chramosta, David Schönfeld, Petr Kubát a se čtyřmi zásahy Eduard Schubert