Střely na bránuStřely na bránu (14 x) - Čapek Vít
Obdržené gólyObdržené góly (4 x) - Čapek Vít
10:33GólGól (1:0) - Šimůnek VítPřihrávka Pech Jan
18:04VyloučeníVyloučení (2.min) - Nechvátal Dominik
29:49VyloučeníVyloučení (2.min) - Pech Jan

Pedagog už druhou sezónu Plzni nepodlehl, přesto do nedělního utkání vstupoval s oprávněnými obavami. Mečouni s plným počtem bodů zatím vedli extraligu, Budějovicím se naproti tomu na jaře příliš nedaří. Do utkání se sokem z kvalifikace domácí vkročili s velkou vervou a nejen co do počtu střel utkání dominovali. Slabší už to bylo ve střelách na branku. První gól sice v čase 10:22 proměnil Vít Šimůnek po souhře s Janem Pechem, odpověď Plzeňských na sebe ale nenechala dlouho čekat. Ve třinácté minutě prostřelil Víta Čapka Hurt, čtyři vteřiny před koncem třetiny pak gólman ani mokrý asfalt nezastavil Tomana, který poslal Mečouny do vedení 1:2. „Vedení 1:0 jsme si nechali sebrat dost lacinými góly,“ hodnotí Matouš Smudek. „Přitom s Plzní jsme hrály úplně jiný zápas než s Elbou, bylo to vyrovnané, ale ze hry jsme měli víc. To taky ukazuje i poměr střel 41:19,“ dodává. Třetí gól Plzně dopravil do branky Pedagogu v 36. minutě Ulč a před koncem utkání už Budějovicím nezbylo než stáhnout brankáře a pokusit se zintenzivnit tlak před brankou Plzně. Nakonec ale poslední úpravu skóre z prázdné branky domácích vytěžili Mečouni, poslední zářez na šestém vítězství Plzně udělal Toman.

Autor komentáře: Barbora Smudková