Střely na bránuStřely na bránu (26 x) - Čapek Vít
    Střely na bránuStřely na bránu (17 x) - Tomášek Vojtěch
    Obdržené gólyObdržené góly (2 x) - Čapek Vít
    Obdržené gólyObdržené góly (1 x) - Tomášek Vojtěch
    20:27VyloučeníVyloučení (2.min) - Plemátl Pavel
    23:09GólGól (2:2) - Neruda MartinPřihrávka Ruprecht Filip
    27:24GólGól (3:2) - Chrástka Jakub
    45:00Gól z nájezduGól z nájezdu (4:3) - Malecha Matyáš

V budějovickém utkání proti Pardubicím už Pedagog nastoupil v početnější sestavě a Vítem Čapkem v brance. Povolán byl také gólman Vojtěch Tomášek, mladší žák, který i přes prohru Budějovicím výrazně pomohl. Svítkov už měl účast v play-off jistou a podle trenéra Smudka měl i v utkání výrazně navrch. „Tu jsme ale k mému překvapení přebíjeli daleko větší produktivitou,“ dodává.
    Až v jedenácté minutě prolomil Čapkovu kasu Jakub Král, o dvě minuty později ale stál na správném místě Martin Neruda, který dokázal srovnat. I v druhé části se ujmuli vedení Pardubičtí, zásah si připsal Tomáš Hlaváček, i tentokrát ale po nahrávce Filipa Ruprechta Martin Neruda dorovnal skóre. Pedagog konečně získal převahu, když gól na 3:2 přidal Jakub Chrástka. Postupující Svítkov se už v posledních minutách druhé části nedokázal na domácí tým dotáhnout, na začátku poslední třetiny ale začali před brankou Pedagogu, do které se v polovině zápasu postavil Tomášek, výrazně tlačit. Budějovická obrana nakonec neodolala, srovnávací branku vstřelil Jakub Král. Mladý Tomášek v brance už ale další pochybení nedovolil, zápas se tak za stavu 3:3 posunul do samostatných nájezdů. V těch neměl Svítkov vůbec štěstí, nájezd Matěje Tomana sice gólmanka hostí Petra Outratová zmařila, připletla se ale domácímu hráči pod nohy a skončila v nemocnici. „Zkoušel jsem kličku doleva, ona mi najednou skočila pod nohy a já ji omylem trefil kolenem do hlavy,“ popisuje incident Matěj Toman. Do brankářského se tak musel převléct hráč z pole Jan Doležal, vítěznou akci Matyáše Malechy pokrýt nedokázal.

Po posledním utkání oznámili trenéři změny do další sezóny. Zatím není jisté, zda základ týmu nastoupí v lize staršího nebo mladšího dorostu, trenér Smudek by ale rád v další sezóně oslovoval spíše hráče z nižších kategorií než z jiných klubů, zejména pak nestavěl hru na brankáři z cizího klubu. „Pro mě je to jedině dobrá zpráva. I když asi nebudeme jasnými favority, můžeme překvapit a snad se také vyhneme problémům s malou účastí na venkovních zápasech, jako tomu bylo v letošní sezóně,“ říká starší žák a autor několika klíčových zásahů v mladším dorostu Martin Neruda.
    S koncem sezóny také oznámil odchod z vedení týmu Vratislav Malecha.

Autor komentáře: Barbora Smudková