Střely na bránuStřely na bránu (14 x) - Davídek Petr
Obdržené gólyObdržené góly (2 x) - Davídek Petr
06:14VyloučeníVyloučení (2.min) - Šimoník Michal
15:50GólGól (1:1) - Dlugoš ml. MilanPřihrávka Bárta Adam , Bárta Ondřej
18:57Gól v přesilovceGól v přesilovce (2:1) - Dlugoš ml. MilanPřihrávka Bárta Ondřej
23:57Gól v přesilovceGól v přesilovce (3:1) - Bárta AdamPřihrávka Vochozka Stanislav , Pavlík Tomáš
25:23VyloučeníVyloučení (2.min) - Bárta Ondřej
25:46VyloučeníVyloučení (2.min) - Smudek Matouš
28:22Gól v přesilovceGól v přesilovce (4:2) - Dlugoš ml. MilanPřihrávka Bárta Ondřej , Bárta Adam
30:56VyloučeníVyloučení (2.min) - Vochozka Stanislav
32:31VyloučeníVyloučení (2.min) - Kolář Pavel
36:20VyloučeníVyloučení (2.min) - Kaiser Ivan
40:54VyloučeníVyloučení (2.min) - Dlugoš ml. Milan
41:57VyloučeníVyloučení (2.min) - Vochozka Stanislav

Komentář k zápasu:

Zajímavé bitvy byly k vidění o víkendu mezi Pedagogem a píseckým Švantlákem. Hosté z Písku v obou utkáních vedli, Pedagog ale dokázal výsledek v obou případech otočit a na dvě vítězství mu stačily shodně čtyři branky. Do Písku tak pojedou budějovičtí s vedením 2:0 na zápasy a vědomím, že jim stačí u Otavy jednou uspět. V sobotu poslal Písek do vedení v první části David Všetečka, po čtyřech minutách prostředního dějství ale bylo vyrovnáno, když se krásnou individuální akcí prezentoval domácí Adam Bárta. Ve 26. minutě dostal Písek možnost přesilové hry, kterou nepohrdnul, když Ondřej Gába našel ideálně Filipa Vlčka, kterému stačilo pouze nastavit hokejku. Vedení ale hostům dlouho nevydrželo. Již za dvacet vteřin mířil z mezikruží přesně Ivan Kaiser a za dalších dvacet vteřin už Pedagog vedl. Adam Bárta našel přesně Milana Dlugoše a ten prostřelil Kukrála. V závěrečné třetině přiblížil Pedagog k vítězství znovu Milan Dlugoš, hosté již pouze korigovali deset vteřin před koncem zásluhou druhé trefy Davida Všetečky.
Také v neděli měli lepší vstup písečtí hráči, které poslal do vedení opět David Všetečka přesnou ranou nad rameno Davídka, který oproti sobotě vystřídal Bílého. Druhá část ale byla zcela v režii Pedagogu, což se nakonec ukázalo jako klíčové. Již po 52 vteřinách byl ve správný čas na správném místě Milan Dlugoš a bylo vyrovnáno. Za další tři minuty to byl opět při chuti hrající Milan Dlugoš, jenž po samostatné akci poslal Pedagog do vedení. Písek si často pomáhal fauly a domácí tak měli možnost několika přesilovek. Jednu z nich a hned dvojnásobnou využil přesnou ranou Adam Bárta. Početní výhodu však dokázali využít i písečtí zásluhou koho jiného, než přesné dorážky Davida Všetečky. Ten však o několik minut později nueudržel nervy na uzdě a dostal za prostesty trest do konce utkání. Poslední slovo v prostřední části si vzal opět Milan Dlugoš, jenž v další dvojnásobné přesilovce završil hattrick po přihrávce Ondřeje Bárty. V závěrečném dějství již další branka, i přes několik šancí a přesilovek na obou stranách, nepadla a tak Pedagog slaví vítězství i ve druhém utkání série.
Kapitán Pedagogu Tomáš Pavlík byl pochopitelně spokojený: Zelený taťka děkuje všem přátelům zeleného údolí za vynikající práci o víkendu. Dvě výhry, to je paráda!
Obránce Písku Václav Pelc po nedělním utkání řekl: Obě utkání jsme ztratili ve druhých třetinách. Co jsme předvedli, to je až trapné. Víme, jak rozhodčí pískají, necháme se vyprovokovat a chováme se jak šašci. Ve třech nebo čtyřech to nevyhrajeme, musíme hrát v pěti. Doma nám snad pomůžou diváci a na Pedagog se ještě vrátíme.

Autor komentáře: Petr Kaše