Střely na bránuStřely na bránu (16 x) - Davídek Petr
    Střely na bránuStřely na bránu (5 x) - Habada Filip
    Obdržené gólyObdržené góly (4 x) - Davídek Petr
    Obdržené gólyObdržené góly (1 x) - Habada Filip
    00:34VyloučeníVyloučení (2.min) - Bárta Adam
    18:45VyloučeníVyloučení (2.min) - Bárta Adam
    21:38VyloučeníVyloučení (2.min) - Smudek Matouš
    26:32GólGól (1:3) - Malecha MatyášPřihrávka Bárta Adam
    31:27Gól v přesilovceGól v přesilovce (2:3) - Malecha MatyášPřihrávka Nechvátal Dominik
    31:49GólGól (3:3) - Smudek MatoušPřihrávka Neruda Martin
    33:20GólGól (4:4) - Malecha MatyášPřihrávka Košátko Zdeněk , Bárta Adam
    35:21VyloučeníVyloučení (2.min) - Smudek Matouš
    42:31GólGól (5:4) - Reindl JosefPřihrávka Malecha Matyáš
    43:58Gól v přesilovceGól v přesilovce (6:4) - Malecha MatyášPřihrávka Bárta Adam , Reindl Josef

Vyrovnaný zápas přinesl líbivou podívanou, deset branek a velký obrat. Datels vedli v krajském městě po dvou třetinách 3:1 a směřovali za třemi body. Jenže Pedagog dokázal pěti zásahy vývoj skóre otočit a nakonec zvítězil 6:4. Českobudějovičtí tak v prvním utkání urvali tři body, Blatná na úvodní úspěch navázat nedokázala.

Trenér Pedagogu Bedřich Smudek komentoval utkání slovy: "Už při nástupu obou mužstev bylo jasné, jaký styl hry budou obě mužstva produkovat, váhová i výšková převaha Datlů byla více než zřejmá. Přesně tak i vypadal průběh hry, hosté se prosazovali důrazným pojetím, Pedagog kombinační hrou. První polovina zápasu byla dle obrazu hry vyrovnaná, ale šance proměňovali pouze Datlové. Z toho i rezultovalo jejich  vedení v půlce zápasu 3:0. Poté jsme byli nuceni šáhnout k redukci sestavy a obraz hry se zcela otočil. Ani téměř ztracený stav naše mužstvo nepoložil, spíše vyprovokoval k ještě vyššímu tempu. Od první naší trefy našeho střelce Matyáše Malechy (měl v sobotu opravdu nabito ostrými) jsme převzali otěže hry do našich rukou. To se naplno projevilo ve třetí třetině, kdy jsme si vytvořili místy až drtivý tlak, kterému už hosté nebyli schopni odolat. Skóre poslední části - 5:1 hovoří za vše. Myslím, že se hrál oboustranně pohledný hokejbal se šťastným koncem pro nás. Škoda jen likvidačního faulu na našeho kapitána dvě minuty před koncem, zřejmě způsobeným frustrací hostujícího hráče ze ztraceného zápasu."