Čas Událost
Střely na bránuStřely na bránu (26 x) - Davídek Petr
Obdržené gólyObdržené góly (5 x) - Davídek Petr
15:44VyloučeníVyloučení (2.min) - Bárta Ondřej
32:07Gól v přesilovceGól v přesilovce (4:1) - Kotek DavidPřihrávka Zayml Patrik , Bárta Adam
34:07GólGól (4:2) - Bárta AdamPřihrávka Zayml Patrik
38:12GólGól (4:3) - Malecha MatyášPřihrávka Pavlík Tomáš , Neruda Martin

Komentář k zápasu:

branky a nahrávky: 9. J. Sitter (Reindl); 22. Schmidt (Turek, Klíma); 27. Schmidt (Bílý); 28. Matoušek (Kadlec, Švácha); 44. Švácha (Kott) - 33. Kotek (Zayml, A. Bárta) PP; 35. A. Bárta (Zayml); 39. Malecha (Pavlík, Neruda)

V počasí, které s narůstajícími odehranými minutami připomínalo Winter-Classic někde v NHL na Old Trafford přivítali Horalové potřetí a v základní části naposledy budějovický Pedagog. Předchozí dva duely měly vždy shodný průběh = naše vedení o 3 či 2 branky, vyrovnání a následné nájezdy, ve kterých byl vždy úspěšnější soupeř. Dnes to vypadalo opět na „repeté“, i když se šťastnějším koncem pro nás! Prvních šest minut úvodní třetiny jsme se vůbec nepodívali ven z naší poloviny. Hosté, kteří přijeli s početnou sestavou, nás doslova přišpendlili v našem pásmu a hlavně díky pozornému Holubovi jsme neinkasovali, střel měl Pedagog dost. Teprve poté jsme se osmělili my a František Kott od červené prověřil pozornost Davídka. V 9. minutě to „vzal na sebe“ kapitán Jiří Sitter, z pozice beka vyvezl míček, zpoza modré vypálil a střelou na stojnou nohu zřejmě překvapil hostujícího gólmana, který se ani nehnul – 1:0. Druhá třetina nám vyšla na výbornou, když z 9ti pokusů hned tři skončili v síti soupeře. Ve 22. minutě ujela na jediného bránícího hráče trojice Klíma, Turek, Tomáš Schmidt, nahrávali si do kuchyně tak dlouho, až to vypadalo, že tuto akci „spálí“, ale posledně jmenovaný nakonec procpal míček za brankovou čáru – 2:0. Za několik okamžiků se pak něco podobného opakovalo, ale Schmidt tentokrát minul. Ve 27. minutě však Schmidt poslechl radu trenéra Tichonova, místo nahrávek také sám zpoza kruhů vystřelil a jeho pokus si přes Klímovu clonu našel cestu do branky – 3:0. Režisér Otakáro Schmidt měl tak na svědomí nejenom snímky jako Eliška má ráda divočinu či Alenka v říši zázraků, ale také několik povedených akcí se dvěma gólovými tečkami. Za další minutu pak nacentroval od mantinelu Kadlec na Víta Matouška a ten díky posunutí branky gólmanem do dráhy jeho bekhendového blafáku zvýšil již na 4:0. Pedagog hrozil zejména z brejků, ale se všemi buď v rozkleku či pádem pod nohy poradil výborný Holub. I když jsme se o druhé pauze burcovali, že už si zápas musíme pohlídat, nestalo se tak a třetí perioda přinesla neskutečné drama. Po necelých 3 minutách při přesilové hře tentokrát budějovický David Kotek nenahrával, rozhodl se vystřelit a milimetrově trefil mezírku mezi Holubovými chrániči – 4:1. Za dalších 123 sekund jsme se zapomněli v útočném pásmu, z pozice beka vyrazil po levém křídle do útoku Adam Bárta a opět zahrál brankáři „na housle“4:2. V 39. minutě se podobná situace opakovala. Naši 4 hráči hypnotizovaní v útočném pásmu a rychlý protiútok na osamoceného vojáka v poli, který krásným sklepnutím do prázdné zakončil Matyáš Malecha – 4:3. Posledních pět minut připomínalo (stejně jako celá třetina) spíše lední revue než hokejbalový zápas. Bylo úplně jedno, jestli má někdo na nohou „Kilimandžára“, „Himaláje“ nebo tenisky za pár korun, zmrzlý povrch si nevybíral a kosil jednoho borce za druhým. I přesto měl Pedagog několik obrovských šancí minimálně na srovnání skóre, ale gólman Holub neskutečně čaroval, i když při sbírání se ze země občas v kluzkém brankovišti připomínal malého kluka učícího se bruslit. V předposlední minutě se nám pak podařil rychlý brejk a Jan Švácha přesnou střelou zvýšil na 5:3. V posledních okamžicích pak Holub předvedl nefalšovaný provaz, kterým korunoval své dnešní galapředstavení. Díky němu a bojovnému výkonu celého týmu jsme získali opravdu cenné 3 body!

Hodnocení trenéra Horalů Pavla ŠtudlaraUf! Hlavně v závěru neskutečné nervy. I když jsme vedli po dvou třetinách rozdílem čtyř branek, věděli jsme, čeho jsme my (a zároveň výborní hráči Pedagogu) schopni = srovnání skóre. V prvních 6ti minutách úvodní a poslední části jsme úplně vypadli ze hry a jen díky famóznímu gólmanovi, který opět chytil i nemožné, a velké dávce štěstí jsme zde zápas neztratili. Oba týmy zaslouží pochvalu za to, jak se popasovaly s nepřízní počasí a jak nervydrásající duel s bojem až do posledních vteřin hrstce diváků předvedly!