Datum zápasu: neděle, 14 květen 2017
Čas zápasu: 12:00

Střely na bránuStřely na bránu (25 x) - Stankay Filip
Obdržené gólyObdržené góly (3 x) - Stankay Filip
01:24Gól v přesilovceGól v přesilovce (1:1) - Brand PatrikPřihrávka Nechvátal Petr
07:23VyloučeníVyloučení (1.min) - Vachulka Jakub
12:43Vyloučení - vyššíVyloučení - vyšší (5.min) - Moser Miroslav
12:43VyloučeníVyloučení (1.min) - Nechvátal Petr
21:24GólGól (3:2) - Lálík JakubPřihrávka Moser Miroslav

Poslední zápas devatenáctého kola byl k vidění v Blatné. Tamní Datlíci měli po neúspěchu Suchdola v Plzni slibnou šanci dostat se na druhou příčku tabulky. A za svým cílem si šli už od prvních vteřin, kdy za záda gólmana Pedagogu vstřelili první gól. Dramatický vstup do utkání nenechal chladnými budějovické hráče Petra Nechvátala a Patrika Branda, kteří už v čase 1:24 obstarali vyrovnání. Datlové se ale ještě v průběhu první třetiny znovu chopili vedení, které ve druhé třetině navýšili na 2:1. Ve 22. minutě se konečně dočkal dalšího gólu také tým Budějovic, na 3:2 snížil Jakub Lálík. Další gól ale za blatenského gólmana neprošel, na druhé straně ale Filip Stankay ještě jednou chyboval. Blatná tak ukořistila druhou příčku výhrou 4:2, o kterou se postarali Jakub Šurát, Daniel Říha a dvěma zásahy David Slezák.