Dva zápasy a dva body, žáčci Pedagogu udolali Vary až v nájezdech

ilustrační foto (Foto: Barbora Smudková)MČR MŽ – Mladší žáky Budějovic čekala v sobotu hned dvě utkání na západě Čech. Jako první se nejmladší jihočeský tým vydal do Karlových Varů. Ty se rychle přenesly přes příšerný start sezóny a dovedly zápas až do nájezdů, ve kterých si ale vedly lépe Budějovice. Studená sprcha na Pedagog čekala v Plzni, kde padl 6:0.

SK HBC CSKA Karlovy Vary – SK Pedagog České Budějovice 4:5ss (0:2,3:1,1:1-0:1)

Po týdenní pauze opět naskočili do soutěže žáčci budějovického Pedagogu. Skóre otevřel ve prospěch Jihočechů Moser a ještě před koncem první části navýšil vedení domácích Kovařík na 0:2. V úvodu druhé třetiny na Tomáška vyzrál domácí Robin Vondráček, jeho zásah ale rychle následoval Lieblův gól, který opět vybojoval Pedagogu dvougólový náskok. V devatenácté minutě se ale znovu zatřásla síťka za zády budějovického gólmana, na 2:3 snížil Benjamin Vondráček, v poslední minutě druhé třetiny dokonce domácí gólem Ševčíka dosáhli vyrovnání. V třetí části předvedl Ševčík další úspěšnou akci před brankou Tomáška a poprvé v utkání vybojoval domácím vedení. Z toho se ale Karlovarští neradovali dlouho, jen osmnáct vteřin po Ševčíkově gólu skóroval na straně hostí Moser a poslal tak utkání do samostatných nájezdů. Ty rozhodl zásah z hole Kovaříka, Pedagog tak vybojoval vítězství 4:5 a dva body.

HBC Plzeň – SK Pedagog České Budějovice: 6:0 (2:0, 1:0, 3:0)

Budějovice po rychlém přejezdu z Karlových Varů čekali v plzeňské hale tamní Mečouni. Domácí tým Pedagog výkonnostně převyšoval a Jihočechy přestřílel poměrem 47:17, zaslouženě tak dosáhl na vítězství. Hned čtyřikrát po sobě uhnízdil míček do branky Skřivánek s vydatnou pomocí Sýkory a Kosa. Výhru Plzně 6:0 zpečetili Miksan a Zíka.

Extraliga MD/ Kvalifikace Západ - Mladší dorostenci z jihočeského kraje se tuto sezónu budou potkávat s týmy ze západu Čech. Mužstva budějovického Pedagogu a nově i Prachatic tak budou o postup do jarní části extraligy bojovat v kvalifikaci s mužstvy Plzně, Kladna, Dobřan, Horní Břízy a Nižboru. První zápas si již Jihočeši odbyli mezi sebou. Pedagog s extraligovými zkušenostmi z loňské sezóny nezaváhal a suverénně